Eurosport

Euroopan johtava urheilumedia

 
 
 
  • Alppihiihto

Alppihiihdon maailmancup starttaa viikonloppuna

Sölden, Itävalta

 

  • Snooker

International Championships Kiinasta 26.lokakuuta- 2.marraskuuta

 

  • Koripalloilu

tiistaisin ja keskiviikkoisin

 

  • Muut Lajit
  • Muut Lajit

Aikataulu

00:10
Pro wrestling
Pro Wrestling: This Week on World Wrestling Entertainment - Viikon parhaat palat Smackdownista ja Raw:sta! (33min)
00:42
Pro wrestling
Pro Wrestling: Vintage Collection - Ohjelma kokoaa historian parhaat Pro Wrestling -ottelut 20 vuoden ajalta. Mukana supertähtiä kuten Hulk Hogan, ‘Macho Man’ Randy Savage ja Bret ‘The Hitman’ Hart.  (50min)
01:33
Autourheilu
Autourheilu: World Series by Renault,  - Kooste (29min)
02:01
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (27min)
09:36
Snooker
Snooker: Euro Tour, Sofia, Bulgaria (83min)
10:59
Fia wtcc
FIA WTCC: Vakioautojen MM-sarja - Cars WTCC -makasiini (33min)
 
11:33
Darts
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia (111min)
 
13:23
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (15min)
13:39
Muut lajit
Muut lajit: Urheilun sisäpiiriläiset - Selostus: Julius Vauhkonen (37min)
14:16
Talvilajit
Talvilajit: Ski Pass (23min)
14:39
Snooker
Snooker: International Masters Shanghai, Kiina - Finaali Selostus: Eurosportilla Aki Kauppinen. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (126min)
16:44
Fia wtcc
FIA WTCC: Vakioautojen MM-sarja - Cars WTCC -makasiini (33min)
17:17
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (18min)
17:35
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (55min)
 
18:30
Darts
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia (64min)
19:34
Snooker
Snooker: Euroopan kiertue , Saksa - Finaali (86min)
21:01
Nyrkkeily
Nyrkkeily: Titteliottelu - S. Mitchell (Yhdysvallat) - R. Pineda (Kolumbia ) - L. Lewis (Iso-Britannia) * (49min)
21:50
Nyrkkeily
Nyrkkeily: Titteliottelu -  * (13min)
22:02
Nyrkkeily
Nyrkkeily: Titteliottelu - C. Kennedy (Iso-Britannia) - v. vahvistetaan (Iso-Britannia) Wales. Selostus: Markku Pirinen (118min)
 
00:15
Darts
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia - ._._.  (60min)
01:15
Vahvin mies
Vahvin mies: Mestarien liiga,  (60min)
02:15
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (15min)
02:30
Pyöräily
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat (90min)
05:30
Amerikkalainen jalkapallo
Amerikkalainen jalkapallo: NCAA Big Ten Conference, Yhdysvallat - Minnesota (Yhdysvallat) - Purdue (Yhdysvallat) (90min)
07:00
Pyöräily
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat (90min)
08:30
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (60min)
09:30
Amerikkalainen jalkapallo
Amerikkalainen jalkapallo: NCAA Big Ten Conference, Yhdysvallat - Minnesota (Yhdysvallat) - Purdue (Yhdysvallat) (90min)
 
11:00
Jalkapallo
Jalkapallo: Bundesliiga  - 8. kierros Bayern München (Saksa) - Werder Bremen (Saksa) (90min)
12:30
Pyöräily
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat (90min)
 
14:00
Talvilajit
Talvilajit: Ski Pass (15min)
14:15
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (60min)
15:15
Pyöräily
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat (75min)
16:30
Jalkapallo
Jalkapallo: Intian Superliiga - Kolmas kierros Mumbai City FC (Intia ) - NorthEast United FC (Intia ) (120min)
 
18:30
Talvilajit
Talvilajit: Ski Pass - Selostus: Julius Vauhkonen (15min)
18:45
Pyöräily
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat (75min)
20:00
Jalkapallo
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat (60min)
21:00
Jalkapallo
Jalkapallo: Bundesliigakierroksen ennakkomakasiini (30min)
21:30
Jalkapallo
Jalkapallo: Bundesliiga  - 9. kierros Werder Bremen (Saksa) - FC Köln (Saksa) (120min)
23:30
Darts
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia (120min)