Eurosport

TV-urheilun kiistaton ykkönen

 
 
 
  • Kamppailu-Urheilu

Kunlun Fight Henan Kiina

18.9.

 

  • Speedway
  • Amerikkalainen Jalkapalloilu

Koko syksyn tarjolla jenkkifutista.

 

  • Kamppailu-Urheilu
  • Muut Lajit

Aikataulu

00:14
Speedway
Speedway: EM-sarja Czestochowa, Puola - Selostus: Jyri Palomäki (38min)
00:53
Autourheilu
Autourheilu: World Endurance Championships Austin, Yhdysvallat - Selostus: Jakke Honkanen (187min)
04:00
Autourheilu
Autourheilu: World Endurance Championships Austin, Yhdysvallat - Selostus: Jakke Honkanen (181min)
07:01
Muut lajit
Muut lajit: WATTS -  - WATTS (152min)
09:34
Ralli
Ralli: ERC-sarja, Kyproksen (32min)
10:05
Speedway
Speedway: EM-sarja Czestochowa, Puola - Selostus: Jyri Palomäki (95min)
 
11:41
Autourheilu
Autourheilu: World Endurance Championships Austin, Yhdysvallat - Selostus: Jakke Honkanen (53min)
12:34
Muut lajit
Muut lajit: Watts top 10 (31min)
 
13:04
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (41min)
13:46
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Almaty, Kazakstan - HS 140 Selostus: Kalle ja Hannu Lepistö (70min)
14:55
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Almaty, Kazakstan - HS 140 Selostus: Kalle ja Hannu Lepistö (110min)
16:45
Melonta
Melonta: Koskipujottelun MM-kisat, Yhdysvallat (75min)
 
18:00
Muut lajit
Muut lajit: Watts top 10 (31min)
18:32
Melonta
Melonta: Koskipujottelun MM-kisat, Yhdysvallat (29min)
19:00
Melonta
Melonta: Koskipujottelun MM-kisat, Yhdysvallat - 2. finaalipäivä Selostus: Markku Jokisipilä (178min)
21:59
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Almaty, Kazakstan - HS 140 Selostus: Kalle ja Hannu Lepistö (77min)
23:15
Ralli
Ralli: ERC-sarja, Kyproksen - Kooste Selostus: Jakke Honkanen (33min)
23:48
Moottoriurheilu
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend - Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! Selostus: Jakke Honkanen (14min)
 
01:00
Ralli
Ralli: ERC-sarja, Kyproksen (30min)
01:30
Jalkapallo
Jalkapallo: Bundesliiga  - 4. kierros Hamburger SV (Saksa) - Bayern München (Saksa) (60min)
02:30
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Almaty, Kazakstan - HS 140 (90min)
04:00
Kamppailu-urheilu
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series (120min)
06:00
Speedway
Speedway: EM-sarja ,  (120min)
08:00
Melonta
Melonta: Koskipujottelun MM-kisat, Yhdysvallat (60min)
09:00
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Almaty, Kazakstan - HS 140 (90min)
10:30
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Almaty, Kazakstan - HS 106 - Naiset (90min)
 
12:00
Muut lajit
Muut lajit: Watts top 10 (30min)
12:30
Melonta
Melonta: Koskipujottelun MM-kisat, Yhdysvallat (90min)
 
14:00
Motocross
Motocross: MM-sarja Leon, Meksiko (30min)
14:30
Jalkapallo
Jalkapallo: 2. Bundesliiga - 6. kierros Karlsruher SC (Saksa) - FC Nürnberg (Saksa) (120min)
16:30
Jalkapallo
Jalkapallo: Bundesliiga  - 4. kierros Wolfsburg (Saksa) - Bayer Leverkusen (Saksa) (120min)
 
18:30
Jalkapallo
Jalkapallo: Bundesliiga  - 4. kierros FC Köln (Saksa) - Mönchengladbach (Saksa) (120min)
20:30
Darts
Darts: British Open , Englanti - ._._.  (180min)
23:30
Jalkapallo
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat (60min)