Eurosport

MONIPUOLISEN PENKKIURHEILUN PUOLESTA

 
 

Aikataulu

00:50
Moottoriurheilu
Moottoriurheilu: Formula E, Berliini, Saksa (31min)
01:21
Autourheilu
Autourheilu: F3 EM-sarja ,  (29min)
01:50
Urheilu-uutiset
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (6min)
01:57
Tennis
Tennis: Game, Set and Mats - Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. Selostus: Arne Six/Arno Seiro/Henry Järvinen (30min)
02:26
Pyöräily
Pyöräily: Giro d'Italia - Italian ympäriajo - 16. etappi: Bressanone - Andalo Selostus: Peter Selin ja Kimmo Kananen (93min)
04:12
Jalkapallo
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (26min)
04:38
Jalkapallo
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (30min)
05:08
Jalkapallo
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (30min)
05:39
Jalkapallo
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (11min)
05:53
Pyöräily
Pyöräily: Italian ympäriajo (57min)
06:51
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska -  - [1] N. Djokovic (Srb) v L. Yen-Hsun (Tpe) (115min)
08:46
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska -  - [4] R. Nadal (Esp) v S. Groth (Aus) (48min)
09:34
Moottoriurheilu
Moottoriurheilu: Formula E, Berliini, Saksa (31min)
10:04
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (16min)
10:20
Tennis
Tennis: Päivän kaksinkamppailu (64min)
 
11:24
Tennis
Tennis: Game, Set and Mats - Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. Selostus: Arne Six/Arno Seiro/Henry Järvinen (36min)
12:00
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska - Selostus: Henry Järvinen - [5] K. Nishikori (Jpn) v A. Kuznetsov (Rus) (103min)
 
13:44
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska - Selostus: Henry Järvinen - T. Daniel (Jpn) v S. Wawrinka (Sui) [3] (102min)
15:25
Pyöräily
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (18min)
15:44
Pyöräily
Pyöräily: Giro d'Italia - Italian ympäriajo - 17. etappi: Molveno - Cassano d Adda Selostus: Peter Selin (167min)
 
18:30
Pyöräily
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (18min)
18:49
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska - Selostus: Arne Six ja Arno Seiro (88min)
20:17
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska - Selostus: Arne Six ja Arno Seiro - C. Garcia (Fra) v A. Radwanska (Pol) [2] (74min)
21:30
Tennis
Tennis: Game, Set and Mats - Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. Selostus: Arne Six/Arno Seiro/Henry Järvinen (31min)
22:02
Urheilu-uutiset
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (7min)
22:09
Tennis
Tennis: Päivän kaksinkamppailu (53min)
23:01
Pyöräily
Pyöräily: Italian ympäriajo (53min)
23:54
Urheilu-uutiset
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (13min)
 
00:30
Pyöräily
Pyöräily: Italian ympäriajo (60min)
01:30
Tennis
Tennis: Game, Set and Mats - Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. Selostus: Arne Six/Arno Seiro/Henry Järvinen (30min)
02:00
Urheilu-uutiset
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (5min)
02:05
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (30min)
02:40
Jalkapallo
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (30min)
03:10
Jalkapallo
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (30min)
03:40
Jalkapallo
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (15min)
04:00
Pyöräily
Pyöräily: Italian ympäriajo (60min)
05:00
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska (150min)
07:30
Tennis
Tennis: Game, Set and Mats - Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. Selostus: Arne Six/Arno Seiro/Henry Järvinen (30min)
08:00
Pyöräily
Pyöräily: Italian ympäriajo (60min)
09:00
Speedway
Speedway: EM-sarja , Ruotsi (60min)
10:00
Autourheilu
Autourheilu: F3 EM-sarja ,  (30min)
10:30
Moottoriurheilu
Moottoriurheilu: Formula E, Berliini, Saksa (30min)
 
11:00
Pyöräily
Pyöräily: Italian ympäriajo (60min)
12:00
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska (570min)
 
 
21:30
Pyöräily
Pyöräily: Italian ympäriajo (55min)
22:25
Urheilu-uutiset
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (5min)
22:30
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska (120min)