Eurosport

MONIPUOLISEN PENKKIURHEILUN PUOLESTA

 
 

Aikataulu

02:07
Ralli
Ralli: ERC-sarja, Tsekki (25min)
02:32
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Hakuba, Japani - HS 131 (69min)
06:20
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska (55min)
07:14
Tennis
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York - Parhaat palat Selostus Eurosportilla: Henry Järvinen, Arno Seiro ja Arne Six. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (64min)
08:18
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Hakuba, Japani - HS 131 (79min)
10:45
Ratsastus
Ratsastus: CSI ,  (56min)
 
11:41
Purjehdus
Purjehdus: Tour de France (63min)
12:43
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska (60min)
 
13:43
Tennis
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York - Parhaat palat Selostus Eurosportilla: Henry Järvinen, Arno Seiro ja Arne Six. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (62min)
14:45
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (16min)
15:46
Pyöräily
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (28min)
 
18:45
Pyöräily
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (8min)
18:53
Urheilu-uutiset
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (7min)
19:00
Tennis
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York - 1. kierros Selostus Eurosportilla: Henry Järvinen, Arno Seiro ja Arne Six. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (49min)
19:49
Tennis
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York - 1. kierros Selostus Eurosportilla: Henry Järvinen, Arno Seiro ja Arne Six. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (68min)
20:58
Tennis
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York - 1. kierros Selostus Eurosportilla: Henry Järvinen, Arno Seiro ja Arne Six. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (63min)
22:00
Tennis
Tennis: Game, Set and Mats - Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. Selostus: Arne Six/Arno Seiro/Henry Järvinen (15min)
22:16
Tennis
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York - 1. kierros Selostus Eurosportilla: Henry Järvinen, Arno Seiro ja Arne Six. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (68min)
23:24
Tennis
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York - 1. kierros Selostus Eurosportilla: Henry Järvinen, Arno Seiro ja Arne Six. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (69min)
 
00:15
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Hakuba, Japani - HS 131 (70min)
01:25
Urheilu-uutiset
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (5min)
03:00
Jalkapallo
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat (60min)
04:00
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Hakuba, Japani - HS 131 (75min)
05:15
Motocross
Motocross: MM-sarja Assen, Alankomaat - MXGP - 2. lähtö (45min)
07:00
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Hakuba, Japani - HS 131 (45min)
07:45
Motocross
Motocross: MM-sarja Assen, Alankomaat - MX2 - 2. lähtö (45min)
08:30
Motocross
Motocross: MM-sarja Assen, Alankomaat - MXGP - 2. lähtö (45min)
09:15
Ralli
Ralli: ERC-sarja, Tsekki (30min)
09:45
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Hakuba, Japani - HS 131 (60min)
10:45
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Hakuba, Japani - HS 131 (60min)
 
11:45
Muut lajit
Muut lajit: WATTS (15min)
12:00
Jalkapallo
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat (60min)
 
13:00
Motocross
Motocross: MM-sarja Assen, Alankomaat - MX2 - 2. lähtö (30min)
13:30
Motocross
Motocross: MM-sarja Assen, Alankomaat - MXGP - 2. lähtö (45min)
14:15
Ralli
Ralli: ERC-sarja, Tsekki (30min)
14:45
Mäkihyppy
Mäkihyppy: Kesä GP Hakuba, Japani - HS 131 (75min)
16:00
Tennis
Tennis: Ranskan avoin -tennisturnaus Pariisi, Ranska (60min)
17:00
Tennis
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York - Parhaat palat Selostus Eurosportilla: Henry Järvinen, Arno Seiro ja Arne Six. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (60min)
 
18:00
Tennis
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York - 1. kierros Selostus Eurosportilla: Henry Järvinen, Arno Seiro ja Arne Six. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (145min)
20:25
Urheilu-uutiset
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (5min)
20:30
Tennis
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York - 1. kierros Selostus Eurosportilla: Henry Järvinen, Arno Seiro ja Arne Six. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (450min)