Eurosport

MONIPUOLISEN PENKKIURHEILUN PUOLESTA

 
 

Aikataulu

00:01
Pyöräily
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (59min)
01:00
Yleisurheilu
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Bydgoszcz, Puola (56min)
01:57
Ralli raid
Ralli Raid: Silk Way  - 15. etappi (32min)
02:28
Jalkapallo
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Saksa - Finaali Selostus: Tapio Furuholm (91min)
06:00
Muut lajit
Special Tour de France (14min)
06:14
Muut lajit
WATTS 45 VTR (12min)
06:26
Yleisurheilu
World junior Champs - Day 6 - Bydgoszcz (Pol) (93min)
08:00
Jalkapallo
UEFA U19 champs - Final - Italy v France (61min)
09:00
Snooker
World Open - Round 1 - Selostus: Aki Kauppinen (30min)
09:30
Snooker
World Open - Round 1 - Selostus: Aki Kauppinen (149min)
 
12:00
Ralli raid
Silk Way - Stage 15 - Hohhot / Beijing (29min)
12:29
Yleisurheilu
World junior Champs - Day 6 - Bydgoszcz (Pol) (62min)
 
13:30
Jalkapallo
MLS - Day 20 - New York Red Bulls v New York City FC (74min)
14:45
Jalkapallo
MLS - Day 20 - Sporting Kansas City v Seattle Sounders (91min)
16:15
Pyöräily
Tour de Wallonie - Stage 3 - Braine-L'Alleud / Vielsalm (104min)
 
18:56
Jalkapallo
UEFA U19 champs - Final - Italy v France (79min)
20:15
Muut lajit
A fighting chance (39min)
20:53
Urheilu-uutiset
EUROSPORT NEWS - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (7min)
21:01
Muut lajit
Golden Quest - Ki Bo-Bae - Hyökkäys kohti kultaa. Katsaus urheilijoiden valmistautumiseen kauden päätavoitetta kohden. (8min)
21:08
Snooker
World Open - Round 1 (111min)
23:00
Jalkapallo
MLS highlights - Makasiiniohjelma kokoaa Pohjois-Amerikan ammattilaissarja MLS:n kohokohdat. (29min)
23:29
Ratsastus
HORSE EXCELLENCE 15 VTR (13min)
23:42
Muut lajit
Special Tour de France (7min)
23:48
Urheilu-uutiset
EUROSPORT NEWS - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (6min)
23:54
Muut lajit
Golden Quest - Ki Bo-Bae - Hyökkäys kohti kultaa. Katsaus urheilijoiden valmistautumiseen kauden päätavoitetta kohden. (11min)
 
00:00
Ralli raid
Ralli Raid: Silk Way  - 15. etappi (30min)
00:30
Motocross
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki - MX2 - 2. lähtö (30min)
01:00
Motocross
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki - MXGP - 2. lähtö (30min)
01:30
Superbike
Superbike: British Championship Thruxton  (30min)
02:00
Urheilu-uutiset
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (5min)
02:05
Pyöräily
Urheilu-uutiset - Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (55min)
03:00
Jalkapallo
Jalkapallo: Major League Soccer - 20. kierros Sporting Kansas City (Yhdysvallat) - Seattle Sounders (Yhdysvallat) (60min)
03:00
Jalkapallo
Jalkapallo: Major League Soccer - 20. kierros Sporting Kansas City (Yhdysvallat) - Seattle Sounders (Yhdysvallat) (60min)
04:00
Jalkapallo
05:30
Jalkapallo
07:00
Pyöräily
08:30
Motocross
09:00
Motocross
09:30
Jalkapallo
 
11:00
Yleisurheilu
12:30
Pyöräily
 
14:15
Muut lajit
14:30
Snooker
17:30
Snooker
 
18:30
Pyöräily
20:00
Motocross
20:30
Motocross
21:00
Jalkapallo
22:25
Urheilu-uutiset
22:35
Jalkapallo
23:30
Jalkapallo